Gdzie można wykonać usługę, którą jest wyłączenie AdBlue?

wyłączenie AdBlue cena

Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą kwestia, jeśli chodzi o wyłączenie AdBlue, jest to, że powinno być wykonywane tylko przez wykwalifikowanych specjalistów lub autoryzowane serwisy samochodowe. Według prawa, samodzielne wyłączanie AdBlue jest nielegalne, a za jazdę bez sprawnego AdBlue lub z celowo usuniętym, grozi mandat w wysokości 500 zł. Są jednak bardzo konkretne sytuacje, w których wyłączenie AdBlue może być konieczne. Zdarza się także, że niezbędne jest usunięcie AdBlue w celu zainstalowania nowego. Kiedy takie usługi są realizowane? Jaki jest ich koszt? Na te, jak również i na inne pytania związane z prawidłowym działaniem AdBlue, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.  

Ile kosztuje wyłączenie AdBlue?

Warto podkreślić, że za usługę, którą jest wyłączenie AdBlue cena może być bardzo zróżnicowana. Zależy ona od wielu, niezwykle indywidualnych czynników, z których zdecydowanie najważniejszym jest przyczyna, która wymaga tego działania. Warto jednak zaznaczyć, że orientacyjny koszt to kilkaset złotych i niestety nierzadko zmuszeni jesteśmy go ponieść. warto jednak zaznaczyć, że opłata za realizację usługi, którą jest wyłączenie AdBlue może się okazać konieczna, jeśli chcemy uniknąć mandatu w wysokości 500 zł, jeśli będziemy poruszali się pojazdem w którym AdBlue nie działa. Jest to bowiem nielegalne, a wyłączenia AdBlue realizowane są tylko i wyłącznie wówczas, kiedy niezbędna jest naprawa tego systemu. 

W jakich sytuacjach niezbędne jest wyłączenie AdBlue?

Wiemy już, że usunięcie AdBlue bez wyraźnej przyczyny jest w Polsce i wielu innych krajach zabronione. Są jednak pewne sytuacje, w których może pojawić się potrzeba tymczasowego wyłączenia AdBlue lub wyłączenia go w celach diagnostycznych. Są to rzadkie przypadki i zazwyczaj wymagają interwencji autoryzowanego serwisu samochodowego. Jedną z najczęstszych przyczyn, w których AdBlue musi zostać wyłączony, jest awaria jego systemu.  Jeśli brakuje AdBlue i nie ma możliwości uzupełnienia go w najbliższej okolicy, niektóre pojazdy mogą mieć funkcję tymczasowego wyłączenia AdBlue, która pozwala na kontynuowanie jazdy do momentu uzupełnienia zbiornika z płynem – co także jest dopuszczalne. Są to jednak skrajne sytuacje.