Paski wybielające Crest – dlaczego warto ich używać?

Crest

Paski wybielające do zębów to elastyczne paski, zazwyczaj wykonane z cienkiego materiału, nasączone specjalnym żelem wybielającym. Są one przeznaczone do stosowania w celu wybielania zębów w domowym zaciszu. Dostarczane w zestawie, w którym znajduje się kilka par pasków – przeznaczonych zarówno dla górnej, jak i dolnej szczęki. Na wewnętrznej stronie paska znajduje się żel wybielający, który zawiera zwykle peroksyd wodoru, jako składnik aktywny. Te związki chemiczne działają na powierzchnię zębów, rozkładając przebarwienia i wybielając szkliwo. Co jednak jeszcze warto wiedzieć na temat pasków wybielających marki Crest? O czym należy pamiętać przy ich wyborze? Sprawdźmy!

Działanie pasków wybielających – co musimy o tym wiedzieć?

Działanie pasków wybielających opiera się na zastosowaniu substancji chemicznych, które rozkładają przebarwienia na powierzchni zębów i wybielają szkliwo. Paski wybielające zawierają zazwyczaj peroksyd wodoru lub peroksyd karbamidu jako główny składnik aktywny. Są to całkowicie bezpieczne substancje, jeśli chodzi o ich stosowanie, a co za tym idzie, w żaden sposób nie zagrażają one szkliwu zębów. Efekty działania pasków wybielających mogą się różnić w zależności od indywidualnych warunków jamy ustnej, rodzaju przebarwień i siły działania pasków – nie można o tym pod żadnym pozorem zapominać. 

Czy paski wybielające to dobry sposób na domową pielęgnację zębów?

Zanim zdecydujesz się na stosowanie pasków wybielających, warto skonsultować się ze stomatologiem. Przede wszystkim, oceni stan twoich zębów i jamy ustnej jak również udzieli odpowiednich wskazówek i zaleceń dotyczących ich stosowania. Istnieje wiele różnych marek i rodzajów pasków wybielających na rynku, dlatego warto wybrać te, które są rekomendowane przez stomatologów a najlepiej, żeby miały one akceptację PTS. Prawdą jest jednak to, że paski wybielające są doskonałym sposobem na domową pielęgnację zębów – oczywiście bez pominięcia codziennego ich szczotkowania czy kontrolnych wizyt u stomatologa.