Co warto wiedzieć na temat sposobów doczepiania włosów?

doczepianie włosów

Doczepiane włosy stały się ostatnimi czasy prawdziwym hitem. Nie ma się czemu dziwić – moda na doczepianie włosów na dobre zagościła w naszej świadomości. Nie zawsze jednak wiemy, w jaki sposób wybrać najlepszego specjalistę, który taki zabieg wykona. O czym zatem trzeba pamiętać, kiedy decydujemy się na zabieg doczepiania włosów? Jakie mamy możliwości, jeśli chodzi o jego wykonanie? Na wszystkie z powyższych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym niniejszym artykule.

Doczepianie włosów – w jaki sposób może zostać wykonane?

Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą kwestią, kiedy mówimy o doczepianiu włosów jest to, jakie są metody wykonywania tego zabiegu pielęgnacyjnego. Jest ich wiele, jednakże zdecydowanie najpopularniejszą z nich i jednocześnie taką, która uznana została za najskuteczniejszą, jest doczepianie ich przy wykorzystaniu keratyny. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, jednak musi być wykonany przez profesjonalistę. Praca z keratyną, jeśli chodzi o doczepianie włosów, wymaga użycia wysokiej temperatury. Wykonanie keratynowego doczepiania włosów bez zachowania zasad szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa, nie wróży niczego dobrego.

Inną, równie popularną i zdecydowanie tańszą metodą doczepiania włosów, jest metoda clip in. Doczepianie włosów w taki sposób trwa dosłownie kilkadziesiąt minut, jednakże nie jest to tak trwały zabieg, jak ma to miejsce w przypadku keratyny.

Czy doczepianie włosów to zabieg bezpieczny?

Wielokrotnie kobiety zadają pytania dotyczące bezpieczeństwa wykonania zabiegu doczepiania włosów. Prawdą jest, że zabieg ten jest całkowicie bezpieczny – oczywiście tylko i wyłącznie w sytuacji, jeśli wykonywany jest zgodnie ze sztuką fryzjerską. Co więcej, bardzo często rozwiązanie, którym jest doczepianie włosów, polecane jest osobom borykającym się z najróżniejszymi problemami związanymi z porostem włosów. Wcześniej jednak odbywają się konsultacje, które mają za zadanie określenie problemu oraz dobranie najlepszej metody doczepiania włosów. Nie zawsze bowiem możliwe jest doczepianie włosów przy użyciu ringów, metody kanapkowej czy clip – in.