Jak wybrać idealną laskę dla seniora?

laska dla seniora

Seniorzy najczęściej borykają się z różnego rodzaju problemami związanymi z poruszaniem się. Właśnie dlatego bardzo często poruszają się oni o kulach lub o lasce. Ten drugi z wymienionych przedmiotów, potrafi być nie tylko naprawdę funkcjonalny i wygodny, ale może być też wykonany w sposób naprawdę estetyczny. Laska dla seniora może być zarówno wykonana z wysokiej jakości metalu, jak również z drewna czy innego tworzywa, które wykazuje bardzo dużą odporność na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Na co zatem, w sposób szczególny, należy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy laskę dla seniora? Co będzie dla nas w tym aspekcie najistotniejsze? Na te, jak również i na wiele innych pytań związanych z tym zagadnieniem, odpowiedzi znajdziecie w naszym niniejszym artykule.

Laska dla seniora – od czego zacząć wybór?

Kwestię związaną z wyborem laski do seniora, należy zacząć od materiału z którego powinna być ona wykonana. Wysokiej jakości laski ortopedyczne, powinny być tworzone z materiałów, które są odporne na działanie wilgoci czy niskich jak również i wysokich temperatur. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że będą one używane przede wszystkim na zewnątrz. Spacerowanie, szczególnie przy problemach z poruszaniem się, jest niezwykle istotne. Kolejnym czynnikiem na który należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej laski dla seniora, jest jej wyprofilowanie oraz wysokość. Powinna być ona dopasowana do wzrostu osoby, która będzie jej używać. To spowoduje najbardziej optymalne używanie tego rodzaju przedmiotu.

Laski ortopedyczne – czy walory estetyczne mają znaczenie?

Równie istotną kwestią jak te opisane powyżej, jest estetyka wykonania laski dla seniora. Współcześnie mamy możliwość wyboru najróżniejszych lasek ortopedycznych, w tym także i tych zdobionych oraz posiadających różne elementy dekoracyjne. Mowa tutaj przede wszystkim o grawerowanych rączkach, wykonanych w najbardziej fantazyjnych ale i funkcjonalnych kształtach, jak również i o zdobieniach, które znajdują się na całej długości laski. Tak wykonana laska ortopedyczna z pewnością nie tylko będzie cieszyć oko ale też i jej użytkowanie będzie znacznie przyjemniejsze. Nie można także pominąć kwestii komfortu, który odpowiednio wyprofilowana i dobrana wedle wysokości oraz innych parametrów laska, zapewnia.