Firma budowlana w Niemczech – to takie proste!

firma budowlana w Niemczech

Coraz większa ilość Polaków emigruje do Niemiec w celu znalezienia lepszych możliwości zarobkowych niż w Polsce. Jest to całkowicie naturalne. Jedną z najczęściej wybieranych branż, w której zatrudniają się Polacy na terenie Niemiec, jest branża budowlana. Coraz częściej też Polacy decydują się na założenie firmy budowlanej w Niemczech. Na co jednak należy zwrócić uwagę o, kiedy planujemy rozpoczęcie takiej działalności? Czy firma budowlana w Niemczech to rzeczywiście dobry pomysł? Sprawdźmy.

Jak założyć firmę budowlaną w Niemczech?

Założenie firmy budowlanej w Niemczech, jest w gruncie rzeczy bardzo proste. Należy bowiem zacząć od tego, aby dostarczyć wszystkie dokumenty, które są do tego celu niezbędne do gewerbeamt, czyli instytucji zajmującej się rejestracją firm. Bardzo ważne jest także to, że w przypadku branży budowlanej nie musimy dostarczać wskazanego adresu pod którym nasza działalność będzie prowadzona. Wystarczy do tego celu jedynie adres wirtualny. Co więcej, bardzo często nie jesteś wymagany meldunek do założenia własnej działalności gospodarczej w Niemczech. Może być on wymagany jedynie przy zakładaniu konta bankowego, które także jest niezbędne abyśmy mogli prowadzić firmę w Niemczech.

Jakie dokumenty są potrzebne do założenia firmy budowlanej w Niemczech?

Istotną kwestią dla każdego przedsiębiorcy który planuje założenie własnej działalności gospodarczej na terenie Niemiec, są dokumenty które musi przedstawić, aby taką działalność mógł prowadzić. Pierwszymi z nich i zdecydowanie najważniejszymi, są kserokopie dowodu osobistego lub paszportu, wykonane po obu stronach. Niezwykle istotne jest także wskazanie profilu działalności naszej firmy. Bardzo ważne jest także to aby przedstawić wszelkie pozwolenia, które uprawniają nas do świadczenia usług z zakresu branży budowlanej. Czasami może zdarzyć się też tak, że niezbędne będzie przedstawienie zaświadczenia o niekaralności czy o braku zaległości podatkowych. Są to jednak odosobnione przypadki.