Jak przegrać film z kasety VHS?

przegrywanie kaset VHS

Na kasetach VHS, nierzadko znajdują się zapisane stare, rodzinne nagrania. Współcześnie jednak nikt już nie korzysta z magnetowidu. Oczywiście, w niektórych domach nadal znajduje się magnetowid, jednakże co do zasady korzystamy  obecnie z bardziej nowoczesnych nośników filmowych. W jaki sposób prawidłowo wykonać przegrywanie kaset VHS na inne, bardziej współczesne nośniki filmowe? O czym trzeba przy tym pamiętać? Sprawdźmy. 

Przegrywanie kaset VHS – od czego zacząć?

Do przegrywania nagrań znajdujących się na kasetach VHS, potrzebny jest przede wszystkim sprawny laptop. Nie jest to jednak wszystko. Bardzo istotne jest także to, aby posiadać w domu urządzenie, na którym można odtworzyć film z kasety VHS. Bez tego nie będziecie w stanie wykonać przegrania filmu z kasety VHS na inny nośnik. Dobrze jest także wyposażyć się w urządzenie które nazywa się VIDEO GRABBER. Za jego pomocą, bez najmniejszego problemu zgracie dowolny film z kasety vhs i zapiszecie go na dysku komputera. 

Jak nagrać zapisany na komputerze film z kasety VHS na inny nośnik?

Zapisany na komputerze film z kasety VHS, można w zasadzie już oglądać. Co jednak jeśli chcemy go obejrzeć wspólnie z rodziną np. na dużym telewizorze? Do tego celu konieczne będzie posiadanie nagrywarki DVD. Niektóre laptopy – szczególnie te starszego typu – są fabrycznie wyposażone w taką nagrywarkę. Nowsze urządzenia niestety jej nie posiadają. Dlatego też, jeśli rzeczywiście chcemy nagrać film na płytę DVD, musimy posiadać odpowiednią nagrywarkę. 

Jak wyraźnie widać przegrywanie filmów z kaset VHS na DVD lub inny nośnik, jest stosunkowo problematyczne. Nie każdy jest w stanie samodzielnie taką czynność wykonać. Nie oznacza to jednak że musimy rezygnować z zapisania filmu nagranego na kasetę VHS na innym, bardziej współczesnym nośniku. Jest wiele firm, które oferują tego typu usługi a co więcej, specjaliści są w stanie także znacząco poprawić obraz (chodzi przede wszystkim o jego jakość) i sprawić by wyglądał on bardziej współcześnie.