Nagrobek pojedynczy – najważniejsze zalety

zakład kamieniarski Kielce

Bardzo często w momencie straty bliskiej osoby, nie jesteśmy w stanie racjonalnie określić wielu kwestii związanych z pochówkiem. Jest to całkowicie zrozumiałe ponieważ towarzyszą nam wtedy silne emocje, które nie sprzyjają podejmowaniu ważnych decyzji. Wsparcie rodziny i bliskich jest w takiej sytuacji kluczowe. Jedną z kwestii którą należy zorganizować – najlepiej w niedługim czasie od pogrzebu – jest zamówienie nagrobka. Zakład kamieniarski Kielce pracuje na najwyższej jakości materiałach, które gwarantują nie tylko estetyczny wygląd nagrobka ale też i jego trwałość. W jakich sytuacjach decydujemy się na nagrobek pojedynczy? Kiedy jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż nagrobek podwójny? Sprawdźmy.

Nagrobek pojedynczy zanim zamówisz

Każdy nagrobek, niezależnie od tego czy mówimy o pojedynczym czy podwójnym, ma określone wymiary. To właśnie od nich należy zacząć składanie zamówienia. Do wymiarów nagrobka wliczamy wymiary podstawy (posadzki) oraz wymiary nagrobka (płyta nakrywowa oraz tablica napisowa). Niezwykle istotna jest także wysokość ramy stojącej. To, jakie są dopuszczalny wymiary pojedynczego nagrobka ustala indywidualnie zarządca cmentarza. Tym samym, na początku do niego powinniśmy się udać, aby później nie popełnić błędu przy składaniu zamówienia w zakładzie kamieniarskim. 

Wybierz rodzaj oraz kolor kamienia 

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o rodzaj kamienia, z którego ma zostać wykonany nagrobek, jest granit. Wynika to z faktu, że spośród wszystkich rodzajów kamienia, z których wykonuje się nagrobki to właśnie granit jest najtrwalszy. Wykazuje on bardzo dużą odporność na działanie najróżniejszych czynników atmosferycznych, takich jak wysokie i niskie temperatury, czy różnego rodzaju opady atmosferyczne. Zdecydowanie rzadziej nagrobki wykonywane są z marmuru. Ten materiał, choć niezwykle piękny, jest niestety mniej trwały i jednocześnie mniej odporny na działanie czynników zewnętrznych, niż właśnie granit.