Biustonosze damskie – jak je wybierać?

biustonosze damskie

Dobór odpowiedniego biustonosza jest niezwykle istotny. To właśnie prawidłowo dobrane biustonosze damskie sprawiają, że czujemy się nie tylko atrakcyjne, ale też nasza sylwetka znacząco się zmienia na naszą korzyść. Niestety, nie zawsze wiemy, na co koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego biustonosza. Nierzadko nasz wybór sprowadza się do zakupu biustonosza w konkretnym rozmiarze. Bardzo często też pomijamy krok przymierzenia wybranego stanika. To jedne z najczęściej popełnianych błędów przy zakupie stanika. W naszym poniższym artykule, zwrócimy uwagę na to, o czym koniecznie należy pamiętać, kiedy kupujemy biustonosz oraz gdzie najlepiej takiego zakupu dokonać. 

Pomoc brafitterki – to podstawa

Pierwszym i najważniejszym krokiem, jeśli chodzi o odpowiedni dobór biustonosza, jest skorzystanie z pomocy w tym aspekcie od brafitterki. Brafitterka to osoba, która najczęściej pracuje w renomowanych sklepach z bielizną damską. Pomaga ona nie tylko dopasować rozmiar biustonosza ale też wybrać odpowiedni jego fason. Musimy bowiem pamiętać, że rozmiar rozmiarowi nierówny i nie każdy biustonosz – nawet w naszym rozmiarze – będzie na nas odpowiednio leżał. Piersi kobiece są różne, tak samo jak różne sylwetki. Rolą brafitterki jest zatem wybranie biustonosza w taki sposób, aby nie tylko dobrze na nas leżał, ale też podkreślał nasze walory.

Gdzie kupować biustonosze?

Skoro wiemy już, kim jest brafitterka oraz jaka jest jej rola, pora przejść do kolejnego aspektu, a mianowicie miejsca zakupu. W tym celu, najlepiej wybrać renomowane sklepy, w których dostaniemy biustonosze znanych marek. Z pewnością będą one trwalsze i lepszej jakości niż te, które przykładowo kupimy na bazarze. Biustonosz ma nam służyć, ma podkreślać nasz biust w estetyczny sposób. Nie może także w żaden sposób go deformować. Kupując biustonosze w renomowanych sklepach, mamy pewność, że nie tylko zostaną one w odpowiedni sposób dopasowane do naszej sylwetki, ale też będą wyróżniały się wysoką jakością wykonania.